Smart hodinky môžu vašim starým rodičom zachrániť život

Hoci neraz sme voči výdobytkom techniky skeptickí a vravíme si, že nás to neohúri, v prípade, že môže technika zachrániť život niekomu z našich blízkych, sa oplatí dať jej šancu. Existujú hodinky pre starších, vďaka ktorým budete vždy vedieť, či sú vaši rodičia alebo starí rodičia v poriadku.

syn okazuje svojmu otcovi seniorovi, ako sa ovládajú smart hodinky

Na hodinky si rýchlo zvyknú

Hodinky pre seniorov boli navrhnuté tak, aby ste svojich blízkych dokázali kontrolovať na diaľku. Aj keď sa budú sprvu zdráhať, že sa neplánujú označkovať nejakým remienkom, časom zistia, že je oveľa pohodlnejšie prijímať hovory prostredníctvom hodiniek a nie zakaždým hľadať telefón.

Náramkové hodinky sú pohodlné na nosenie a na jedno nabitie vydržia aj tri dni. Ak si ich vaši blízki nedokážu dať nabíjať sami, spravíte tak vy pri najbližšej návšteve.

Oznámia vám, keď spadnú

Starší ľudia už nie sú takí ohybní ako my. Ľahko stratia rovnováhu, zatočí sa im hlava, udrú sa alebo spadnú. Tiež vás desí myšlienka, že jedného dňa prídete navštíviť svoju mamku alebo ocka v pokročilom veku a nájdete ich nevládne ležať kdesi na zemi?

Smart hodinky pre seniorov sú vybavené funkciou, ktorá dokáže zaznamenať pád, a tak ste okamžite informovaní, že sa rodičovi stal úraz a potrebuje pomoc. Intenzitu pádu, pri ktorej vás budú hodinky informovať, si viete nastaviť.

Poznáte ich presnú polohu

Už viackrát sa vám vaši starí rodičia stratili? Zatúlali sa na bežnej prechádzke alebo pomaly začali strácať kontrolu nad svojím správaním a pojem o čase? Ak si nemôžete dovoliť osobne ich strážiť a venovať im celodennú starostlivosť, potom sa zo smart hodiniek stane vaša predĺžená ruka.

Hodinky s GPS využívajú signál GMS a GPRS sietí a satelitov GPS, vďaka čomu lokalizujete nositeľa hodiniek s presnosťou na 5 metrov. Vypátrate ich aj bez pomoci polície.

usmiaty syn sa objíma so svojou štastnou mamou

Monitorujú aj telesnú teplotu či tep srdca

Oceníte tiež ďalšie funkcie hodiniek, ako je meranie telesnej teploty alebo tepu. Ak sú vaši blízki chorí a vy sa o nich počas chrípky nemôžete prísť postarať, smart hodinky vás budú informovať o základných životných funkciách svojho nositeľa.

Ak zaznamenajú nezvyčajný stav, môžete rodičom bežať včas na pomoc. Doniesť im lieky, ovocie, uvariť teplý čaj, dopriať trocha pozornosti, akú oni venovali v detstve vám.

Slúžia na telefonovanie aj videohovory

Dovolať sa našim starším rodičom či babke a dedkovi môže byť niekedy problém. Kým oni len odbehli poliať záhradu alebo sa zarozprávali na ulici so susedkou, my už v mysli spriadame tragické scenáre, čo všetko sa im mohlo stať.

Nevlámal sa k nim domov niekto a neublížil im? Nespadli a nezranili sa tak, že sa nedokážu postaviť a prijať hovor na telefóne? Nedostali infarkt?

Smart hodinky upokoja vaše myšlienky. Keď ich budú vaši rodičia a starí rodičia poctivo nosiť, môžu prostredníctvom nich telefonovať, zanechať vám hlasovú správu, dokonca si s vami užiť aj videohovor.

I takto sa môžu na diaľku spojiť nielen s vami, ale aj so svojimi vnúčatami alebo pravnúčatami, bez toho, že by si to vyžadovalo ich technickú zdatnosť. Je to cesta, ako byť v neustálom kontakte. A to sa v dnešnej uponáhľanej dobe cení.