5 dôvodov, ktoré vás presvedčia, že kúpa smart hodiniek je skvelý nápad

Inteligentné hodinky sa mimoriadnej obľube tešia hneď z niekoľkých dôvodov. Sú napríklad nielen užitočným pomocníkom pri udržiavaní a zlepšovaní kondície, ale i pracovným nástrojom a praktickým doplnkom k inteligentnému telefónu.


 

Okrem času na nich môžete kontrolovať i najdôležitejšie notifikácie z aplikácií, stav životných funkcií či vaše športové výkony. Prečo by ste ich mali začať používať i vy? 

1.    Pohodlná kontrola oznámení

Stáva sa vám, že nemôžete nájsť telefón, ktorý práve zavibroval alebo vydal zvuk oznamujúci nové upozornenie na prichádzajúce hovory, SMS, e-maily, správy z aplikácií na chatovanie či novinky zo sociálnych sietí?

Nemusíte ho zúfalo hľadať, pretože nielen tieto záležitosti bez problémov skontrolujete na smart hodinkách pripnutých na vašom zápästí. Na mnohých novších modeloch naviac ľahko sformulujete i okamžitú odpoveď.

2.    Osobný tréner, ktorý pracuje len pre vás  

Nadšení športovci na inteligentných hodinkách oceňujú predovšetkým možnosť monitorovania životných funkcií i samotných športových výkonov. Hodinky však toho zvládnu omnoho viac.

Zmerajú krvný tlak, frekvenciu tepu i množstvo spálených kalórií, spočítajú prejdené kroky a dokážu monitorovať aj ďalšie faktory súvisiace s pohybom. Výsledky zaznamenané v prehľadnom grafe vám tak poskytnú dokonalý prehľad o tom, ako sa vám darí.

Niektoré hodinky vám dokonca na základe vašich výsledkov pripravia i tréningový program na mieru, a tak vám ušetria peniaze za drahé poradenstvo od trénera v posilňovni.

3.    Strážca vášho zdravia

Miera stresu, tep, tlak, miera okysličenia krvi – to všetko skontrolujete na vašich inteligentných hodinkách. Samozrejmosťou je aj upozornenie na stresovú situáciu a pri vybraných modeloch i riadené dychové cvičenie.

Meranie tepu využijete hlavne pri tréningu, pretože prispieva k efektívnejšiu dosahovaniu stanovených cieľov.Orientačné výsledky merania krvného tlaku vám zas prezradia, aký vplyv na vás majú rôzne životné situácie. 

4.    Dizajn presne podľa vašich požiadaviek

Smart hodinky sa dokážu dokonale prispôsobiť vašim potrebám. Vďaka tomu, že im môžete vymeniť remienok, vás budú sprevádzať do posilňovne i na spoločenské udalosti.

Na trhu nájdete i niekoľko stoviek originálnych motívov ciferníkov s analógovým i digitálnym zobrazovaním času.

Podľa vášho nastavenia sa na ciferníku po jeho rozsvietení ukážu buď aplikácie, ktoré si vyberiete, alebo tie, ktoré používate najčastejšie.

5.     Koniec s meškaním

I keď inteligentné hodinky disponujú mnohými užitočnými funkciami, ich hlavnou úlohou je zobrazovanie času. Pretože sú spárované so smartphonom, ktorý je v zobrazovaní času mimoriadne presný, sú presnejšie než klasické analógové hodinky. Výhodou je i automatické prestavenie hodiniek pri striedaní letného a zimného času.

Ako vidíte, smart hodinky disponujú mnohými funkciami, ktoré uľahčujú život. Začnite ich nosiť i vy a využívajte všetky výhody, ktoré ponúkajú.