Váha s Bluetooth vás nielen zváži, ale zmeria aj pomer svalov a tukov v tele

Ak sa chcete vo vlastnom tele cítiť skvelo, nevystačíte si len s informáciou, koľko kilogramov presne vážite. Oveľa dôležitejší je pomer veličín, z ktorých sa vaša váha skladá. A práve tieto hodnoty zmeria inteligentná osobná váha s Bluetooth.

 

 

Inteligentné Bluetooth váhy vykonajú telesnú analýzu a pomôžu vám odhaliť nielen dôvody, ktoré vám bránia získať vysnívanú postavu, ale i možné príčiny vašich zdravotných problémov.

 

Vďaka možnosti spárovania s mobilnou aplikáciou, smart hodinkami alebo s fitness náramkom získate osobného trénera, ktorý vás bude udržiavať v kondícii.

Aké hodnoty meria smart váha?

Inteligentné váhy okrem hmotnosti, ktorú určia na desatinu presne, zhodnotia aj ďalšie parametre. Vďaka nim získate komplexnú predstavu o skladbe a kondícii vášho tela. Aby smart váha merala presne, je potrebné zadať vašu výšku, vek a pohlavie.

Čo všetko váha o vašom tele prezradí?

  • Množstvo tuku
  • Množstvo vody
  • Množstvo svalov v tele
  • Hmotnosť kostí
  • Bazálny metabolizmus
  • BMI index
  • Viscerálny tuk

 

Na meranie sa používajú citlivé bio-elektronické senzory. Keď sa postavíte na váhu, vaším telom začne prúdiť minimálne a bezpečné množstvo elektrického prúdu. Prúd je taký slabý, že ho pri meraní ani neucítite.

 

Jednotlivé hodnoty sú analyzované na základe toho, či prúd prechádza tukom alebo vodou. Vďaka tomu zistíte, aký je percentuálny podiel svalov vo vašom tele.

 

Diagnostická váha zistí aj množstvo nebezpečného viscerálneho tuku, ktorý obaľuje vnútorné orgány, a dokáže zhodnotiť i bazálny metabolizmus. Ten vám prezradí, koľko energie vaše telo potrebuje na základné fungovanie (dýchanie, činnosť mozgu, trávenie, a pod.)

zdroj: carneo.sk

Aplikácia pre dokonalý prehľad o vašej kondícii

Inteligentné Bluetooth váhy sa spárujú so smart hodinkami alebo fitness náramkami pomocou špeciálnej aplikácie. Do tej sa zaznamenávajú nielen namerané hodnoty z váhy, ale aj údaje o vašom fyzickom výkone, napríklad počet prejdených krokov, spálené kalórie, tepová frekvencia a hodnoty zo športových aktivít.

 

V aplikácii sa sledované hodnoty prepíšu do prehľadných grafov, vďaka čomu môžete sledovať štatistickú krivku každého meraného parametra. Aplikácia všetko vypočíta sama, a tak ľahko zistíte, v čom ste si polepšili a na čom je potrebné zapracovať. Namerané výsledky môžete zdieľať napríklad s priateľmi.

Ako sa správne vážiť?

Aby boli namerané hodnoty čo najpresnejšie, skontrolujte, či vaša váha nemá vybité batérie. Osobnú váhu s Bluetooth postavte na tvrdú a rovnú plochu. Na váhu vstupujte naboso a dbajte na to, aby boli vaše chodidlá suché.

 

Ideálne je postaviť sa na váhu bez oblečenia alebo len v spodnej bielizni. Najlepšie je vážiť sa v rovnakú dennú dobu v intervale jedenkrát za týždeň alebo dva. Pamätajte ale na to, že viac než celkovú váhu je dôležité sledovať pomer jednotlivých parametrov.