Fitness náramky: Nevyhnutnosť každého aktívneho človeka priamo na ruke!

Želáte si dokonale poznať svoj zdravotný stav? Presne vedieť, aký výkon ste podali, ako spíte, alebo aká je vaša tepová frekvencia? Nie sú to len športovci, ktorým záleží na ich zdravotnom stave a chcú poznať svoje športové výkony. Ak patríte k tým, ktorí túžia mať svoje výkony v merku, rozhodne by ste si mali zadovážiť fitness hodinky.

Fitness náramky dokážu nahradiť aj mnohé ďalšie zariadenia na meranie životných funkcií a aktivít

Na internete, v obchodoch s elektronikou a v predajniach športových potrieb, sa už niekoľko rokov môžete stretnúť s rôznymi fitness náramkami, ktoré vedia detailne monitorovať aktivitu užívateľa. Moderné kamenné predajne a internetové obchody zamerané na predaj elektroniky, prípadne doplnkov zdravej výživy, by mali v dnešnej dobe zákazníkom vedieť odporučiť prvotriedne zdravotné a fitness náramky, ktoré dokážu nahradiť aj mnohé ďalšie zariadenia na meranie životných funkcií a aktivít. Vždy by ste si mali vyberať predajcu, ktorý vám vie podať všetky relevantné informácie ohľadom funkcií týchto smart náramkov na monitorovanie denných aktivít. Je totiž rozhodujúce, na akú značku stavíte, podstatný býva aj výber modelu a to, akými funkciami disponuje.

Aký je rozdiel medzi fitness náramkami a smart hodinkami?

Nie je to až také zložité, ako by sa mohlo zdať. Fitnes náramky (ako to občas v slovenčine píšeme) sa primárne zameriavajú na monitorovanie športových funkcií, meranie životných funkcií počas vašich športových aktivít a ich následné vyhodnocovanie. A ako je to so smart hodinkami? Tie sú primárne zamerané na prepojenie s mobilným telefónom – sú akousi „predĺženou rukou“ vášho smartfónu. Bez toho, aby ste ho držali v ruke, ho dokážete ovládať. Niektoré hodinky umožňujú aj telefonovanie cez Bluetooth, prípadne prostredníctvom vloženej SIM karty. So smart hodinkami tiež ovládate hudbu, prijímate a odosielate správy, máte pod kontrolou notifikácie zo sociálnych sietí a veľa veľa ďalšieho. Mnohé funkcie majú však smart hodinky a fitness náramky s GPS spoločné, preto je dôležité, aby vám predajca dokázal detailne vysvetliť rozdiely a vybrať podľa vašich preferencií presne taký produkt, ktorý potrebujete a hľadáte.

Rozdiel medzi fitness náramkami a smart hodinkami

S fitness hodinkami máte vaše aktivity pod kontrolou

Pánske aj dámske fitness hodinky vás vyženú z postele a „donútia“ vás obuť športovú obuv, obliecť športové kúsky a vyraziť za športom. Na trhu existuje množstvo rôznych náramkov. Populárne sú rovnako fitness hodinky dámske, ako aj pánske v rôznych prevedeniach. Ak si zvolíte tie pokročilejšie, obvykle ponúkajú veľkorysý displej a môžete ich bezproblémovo prepojiť s aplikáciou. Ak sa nimi budete riadiť, zaručene vám pomôžu so zmenou životného štýlu k lepšiemu. Ako? Všetko samozrejme záleží na nastavení konkrétneho produktu. Každopádne v momente, ako smart náramky rozpoznajú, že ich nositeľ dlhšiu dobu nevyvinul žiadnu aktivitu, pošlú mu upozornenie, aby si šiel napríklad zacvičiť alebo zabehať. S týmto skvelým pomocníkom vám neujde ani jedna kalória či zabehnutý meter! Všetky informácie spojené s vašimi športovými aktivitami  sa vám zobrazia priamo na displeji alebo v príslušnej aplikácii, ktorá je dokonale prepojená s fitness náramkom. Prepracovaná CARNEO FIT aplikácia zaznamenáva vaše výsledky a spracováva ich do grafov a tabuliek tak, aby ste mali dokonalý prehľad. Svoje aktivity môžete podľa údajov meniť aj priamo „za behu“, ak to situácia vyžaduje a chcete docieliť výraznejší progres, prípadne si chcete dať ľahší tréning – fitness náramok s GPS vám ukáže presne, na čom práve ste.

Čo všetko sa z fitness náramku s GPS dozviete?

Fitness hodinky dámske, rovnako ako aj  pánske, ponúkajú dôkladný monitoring telesných funkcií ako monitoring spánku a jeho kvality, sledovanie tepovej frekvencie, prejdenej vzdialenosti a monitoring spálených kalórií. Avšak,fitness náramok s GPS dokáže oveľa viac. Napríklad, niektoré typy vám zmerajú aj krvný tlak či EKG, ide o zdravotné náramky určené najmä pre pacientov s kardiovaskulárnym ochorením. Ak stavíte na prémiové kúsky, tie sú vybavené aj nadštandardnými funkciami a dokážu zobrazovať napríklad aj notifikácie z mobilného telefónu, zvládnu prehrávať hudbu do slúchadiel, zostaviť mapu pohybu a vodeodolnosť je pri nich samozrejmosťou.

Detské fitness hodinky pre malých športovcov

Potrebujete sledovať športové aktivity vašich ratolestí? Určite sa vám zídu fitness hodinky pre deti, ktoré ponúkajú množstvo skvelých funkcií. Vďaka zabudovanému systému GPS môžete sledovať aktuálnu polohu dieťaťa a tiež aj históriu jeho pohybu. Vložená SIM karta vám pomôže komunikovať a rovnako vám prístroj s integrovaným mikrofónom a kamerou umožňuje „tajne“ sledovať dianie okolo vášho dieťaťa. Detský fitness náramok sa dá pohodlne ovládať prostredníctvom aplikácie, vďaka čomu máte dokonalý prehľad o tom, čo vaše dieťa práve robí a kde sa nachádza. V dnešnej dobe je takýto pomocník na nezaplatenie, čo poviete?