Ako si nastaviť smart hodinky: krok za krokom pri prvom spustení

Konečne držíte v ruke svoje nové inteligentné hodinky. Hoci ste si mysleli, že vás sa tento trend nechytí, časom ste si sami uvedomili, že vám uľahčia množstvo činností. Nové smart hodinky si však treba najskôr sprevádzkovať, a preto pozorne čítajte náš manuál.

zdroj: freepik

1. Nech to má šťavu

Smart hodinky si prešli dlhou cestou, než sa dostali až k vám. Je pravda, že zvyčajne sú trocha nabité, no nie dostatočne na to, aby sa mohli bezchybne sprevádzkovať. Na nabitie hodiniek použite originálnu nabíjačku, ktorú nájdete v krabičke od hodiniek.

Stáva sa, že sme nadšením celí bez seba a vrháme sa do spustenia hodiniek, avšak v procese ich aktualizácie, ktorý bežne nastáva tesne po sprevádzkovaní hodiniek, sa hodinky prekvapivo vybijú, a tak nastane chyba inštalácie.

Kým budú hodinky naberať novú životnú šťavu, vy si zatiaľ môžete dať šálku čaju alebo sa pred procesom spustenia smart hodiniek posilniť inak.

2. Zapnite si Bluetooth na smartfóne

Keďže hlavným znakom smart hodiniek je ich prepojenie s vaším mobilom, ten by mal byť prítomný aj pri prvom spustení hodiniek. Tiež kvalitne nabitý. Zapnite si funkciu Bluetooth, pretože na základe nej nájdu hodinky a telefón pri procese spárovania spoločnú reč.

3. Skontrolujte, či si operačné systémy rozumejú

Keď ste si vyberali nové smart hodinky, pravdepodobne vám napadlo overiť si, či sú kompatibilné s operačným systémom vášho smartfónu. Ak ste sa práve buchli do čela, nastala vhodná chvíľa si tento fakt skontrolovať. Kontrola kompatibility operačného systému je pri výbere inteligentných zariadení nutnosť.

4. Aplikácia hodiniek vo vašom telefóne

Na spustenie hodiniek budete potrebovať aplikáciu priamo vo vašom smartfóne. Tú si podľa typu mobilu stiahnete na AppStore alebo Google Play. Manuál priložený k hodinkám vás bude informovať o tom, ako sa k aplikácii dostanete.

Jednoduchšou možnosťou, ako aplikáciu stiahnuť, je naskenovať QR kód z manuálu alebo z obrazovky samotných hodiniek (ak ho pri inštalácii ponúknu). Proces prebieha rýchlo.

elegantné čierne smart hodinky Carneo s okrúhlym ciferníkom

Ani by ste nespoznali, že ide o inteligentné hodinky. Carneo Phoenix HR+ vyzerajú ako analógové a prekvapia vás top funkciami.


5. Zoznámte ich

Dostávame sa do fázy, keď hodinky začínajú komunikovať s vaším smartfónom. Ich komunikačným kanálom je Bluetooth a aplikácia. Spárovanie hodiniek a telefónu sa však deje jedine prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak počas procesu nastane chyba, vráťte sa k továrenským nastaveniam a začnite odznova. Nepotrvá to dlho.

zlaté inteligentné hodinky Carneo

V našej ponuke teraz nájdete štýlové hodinky CARNEO Hero mini HR+ v luxusnej zlatej farbe.


6. Aktualizáciu môžete odložiť, ale nie prerušiť

Túžba ihneď vyskúšať vaše nové smart hodinky môže byť naozaj silná, no nemala by byť silnejšia ako túžba mať bezchybne fungujúce hodinky. Po spárovaní hodiniek a smartfónu sa väčšina zariadení chce aktualizovať. Nebráňte im v tom.

Proces aktualizácie neprerušujte, aby sa všetky vaše nastavenia uložili správne. Tiež je dôležité, aby hodinky stále cítili prítomnosť svojej spriaznenej duše, a tou sa práve stal váš smartfón. Ak nie ste typy, ktoré majú s aktualizáciami trpezlivosť, môžete si ju posunúť na dobu, ktorá vám vyhovuje.

To však nesie riziko, že by sa dovtedy hodinky nesprávali správne. Zoberte si k srdcu naše rady a už zajtra sa známym môžete pochváliť parádnymi a naozaj funkčnými hodinkami.