Poradíme vám, ako jednoducho prepojiť smart hodinky s vaším telefónom

Chytré hodinky propojené s mobilním telefonem

Aby ste potenciál svojich inteligentných hodiniek mohli využiť na 100 %, bude potrebné ich spárovať s vaším smartfónom. Len čo sa obe zariadenia prepoja, budú si môcť opakovane vymieňať informácie. Ako na to?

Napriek tomu, že sa proces prepojenia smart hodiniek u každého výrobcu trochu odlišuje, princíp je vždy rovnaký a jednoduchý. Nejde o nič, čo by ste nezvládli. Obvykle stačí pozorne čítať a plniť požiadavky, ktoré zobrazuje vaše zariadenie.

Po úspešnom prepojení budú môcť hodinky zobrazovať informácie z telefónu a v telefóne budete mať dostupné hodnoty a štatistiky z dotykových hodiniek.

Spárovanie smart hodiniek so smartfónom krok za krokom

Ešte pred kúpou si treba overiť, či sú vybrané smart hodinky kompatibilné s vaším mobilným telefónom. Preto sa zamerajte na to, aký operačný systém má váš telefón a aký operačný systém podporujú hodinky.

 1. Vybalenie hodiniek
  Hodinky vybaľte z krabice a prečítajte si priložené inštrukcie, ktoré sa týkajú základných pokynov pre spustenie a spárovanie. Ak chcete získať viac informácií, v podkladoch sa nachádza odkaz na webovú stránku výrobcu alebo QR kód.
 2. Dostatočne nabitá batéria
  Smart hodinky aj telefón by ste mali pred spárovaním dostatočne nabiť. Keď sú zariadenia nabité, položte ich vedľa seba a obe zariadenia zapnite.
 3. Kontrola aktualizácie operačného systému
  Zistite si, či má váš telefón najaktuálnejšiu verziu operačného systému. Ak je to potrebné, systém aktualizujte. Verziu operačného systému nájdete v Androide takto: nastavenia – systém – rozšírené – aktualizácia systému. 

  V prípade iPhonov s operačným systémom iOS sa dopracujete k aktuálnej verzii nasledovne: nastavenia – všeobecné – informácie/aktualizácie softvéru.
 4. Zapnutie bluetooth
  Spárovanie najčastejšie prebieha cez rozhranie Bluetooth. Preto ho v telefóne povoľte. Kvôli dosahu je najlepšie, aby hodinky a telefón boli čo najbližšie k sebe. Pokiaľ si zariadenie vyžiada prístup k polohe alebo internetu, povoľte ho.
 5. Inštalácia aplikácie
  Teraz sledujte pokyny na hodinkách. Pravdepodobne budú vyžadovať stiahnutie oficiálnej mobilnej aplikácie. Nájdete ju buď v App Store, alebo na Google Play. Názov aplikácie býva uvedený v návode alebo na displeji hodiniek.
 6. Aktualizácia softvéru
  Ak hodinky požadujú aktualizáciu softvéru, poslúchnite ich.
 7. Dokončenie
  Aby ste spárovanie úspešne dokončili, riaďte sa inštrukciami, ktoré nájdete na displeji hodiniek alebo v aplikácii mobilného telefónu. Je možné, že budete musieť opisovať číslice alebo načítať QR kód.

Pokiaľ sa budete riadiť inštrukciami, spárovanie budete mať v priebehu pár minút úspešne za sebou.