Digitálne rádio prekonáva hranice klasického rádia. Aká bola cesta k modernému zvuku?

Digitálne internetové rádio

V čase, keď naše životy naberajú stále viac digitálnych rozmerov, prichádza internetové rádio ako ďalší krok v našej technologickej evolúcii. Poďte sa spoločne započúvať do hudby budúcnosti...

Ako sa vyvíjalo nielen stolné rádio

Rádio prešlo počas svojej histórie radom premien, ktoré formovali jeho dnešnú podobu. Úplne prvé bezdrôtové vysielanie zahájil Guglielmo Marconi v roku 1895, keď predviedol schopnosť rádiových vĺn prenášať signály na veľké vzdialenosti.

Rádio, ako ho poznáme dnes, sa začalo formovať ešte o niekoľko rokov neskôr.

Prvé stanice začali vysielanie začiatkom 20. storočia. Väčšinou využívali amplitúdovú moduláciu (AM), ktorá však bola náchylná na rušenie. V 30. rokoch 20. storočia prišiel pokrok v podobe frekvenčnej modulácie (FM). Tá poskytovala lepšiu kvalitu zvuku a na rušenie už bola citlivá menej.

Z AM/FM k digitálnemu zvuku

V druhej polovici 20. storočia sa rádio – so stanicami špecializovanými na rôzne žánre hudby, spravodajstvo a šport – stalo neodmysliteľnou súčasťou každodenného života. 

Avšak s nástupom digitálneho veku prišiel ďalší skok: digitálne a internetové rádio. Táto technológia 21. storočia prináša ešte lepšiu kvalitu zvuku, širší výber staníc a možnosť počúvania kdekoľvek, kde je internetové pripojenie.

Krištáľovo čistý zvuk

Digitálne rádio ponúka kvalitu zvuku, ktorú si len ťažko dokážete predstaviť. Zabudnite na šum a skreslenie AM/FM rádia. Internetové rádio prenáša zvuk v digitálnej forme, čo pre vás znamená perfektný a ničím nerušený zážitok.

Sloboda bez drôtov

Bezdrôtové rádio otvára dvere k neobmedzeným možnostiam počúvania. Svoje obľúbené stanice a podcasty môžete teraz naladiť kdekoľvek, kde máte prístup k internetu. Už žiadne hľadanie signálu alebo obmedzený dosah.

Aj ponuka vysielacích staníc sa vďaka digitálnemu rádiu stáva takmer nekonečnou. Ani jazykové bariéry už vás nezastavia. Či už máte radi jazz, rock, pop, spravodajstvo alebo šport, internetové rádio vám umožní prístup k akejkoľvek stanici na svete.

Chcete retro? Zvoľte digitálne stolné rádio

Pokiaľ ste zvyknutí na klasické stolné rádio, existujú moderné varianty, ktoré kombinujú digitálne technológie s tradičným vzhľadom. Vyberte si v našej ponuke – modely digitálneho stolného rádia predstavujú perfektnú kombináciu starého a nového.

Od neuveriteľnej kvality zvuku, cez bezdrôtovú slobodu, až po prístup k širokej škále staníc - digitálne rádio je pripravené obohatiť váš zážitok z počúvania.