Dôvody, prečo vašej ratolesti zaobstarať detské smart hodinky

Povedzme si na rovinu, mnohí rodičia sú skeptickí pri predstave, že ich dieťa vlastní ďalší smart výdobytok. Ani sa tomu nečudujeme, veď nemalá časť detskej populácie bojuje so závislosťou na internete a sociálnych sieťach. Čo sa týka smart hodiniek, ide o celkom iný prípad, pretože vám s tým môžu pomôcť a deťom i rodičom prinášajú množstvo výhod. Akých? To sa dozviete v dnešnom článku.

Deti so smart hodinkami

Môžete predísť závislosti na telefóne

V dnešnej dobe je takmer nemožné žiť úplne bez smart technológií, denne ich využívame na každom kroku. Tí, ktorí ich nepoužívajú, žijú pravdepodobne niekde mimo modernej civilizácie. To znamená, že deti pred tým neviete veľmi izolovať. Môžete však urobiť to, že ich správne nasmerujete a už od útleho detstva si dáte záležať na tom, aby neprepadli závislosti. Iste ste už videli dvojročné deti s telefónom v ruke. To nie je vôbec zdravé.

Potenciálnej závislosti na smartfóne môžu zabrániť detské smart hodinky. Dôvody sú jasné. Inteligentné hodinky  praktické, užitočné a pomáhajú s produktivitou. Ak máte na túto technológiu stále negatívny názor, mali by ste si uvedomiť, že obsahujú rôzne funkcie, z ktorých bude mať vaše dieťa úžitok. Reč je napríklad o piatich športových režimoch, ktoré môžu využiť počas krúžkov, voľnočasových aktivít s kamarátmi, alebo o výučbe matematiky.

Deti máte stále pod kontrolou

Byť rodičom nesie so sebou veľkú dávku zodpovednosti. Nie je nič horšie, ako nevedieť, kde sa dieťa momentálne nachádza, o to viac, ak nedvíha telefón. Ak chcete mať väčší pokoj v duši, postarajú sa o to smart hodinky pre deti s GPS. Vďaka tejto funkcii (GPS) môžete sledovať pohyb a polohu dieťaťa s presnosťou až na 5 metrov.

Mnohé inteligentné hodinky (a aj tie naše) sú vybavené bezpečnostnými funkciami, napríklad SOS tlačidlom, možnosťou obojstrannej komunikácie prostredníctvom klasického hovoru, videohovoru, vzdialeným odposluchom či možnosťou prijímať alebo odosielať SMS. Takto sa nemusíte obávať, či je dieťa v poriadku, viete si to jednoducho overiť vďaka rozmanitým funkciám, ktorými sú tieto hodinky obohatené.

Modré smart hodinky pre deti CARNEO GUARDKID+

Podpora zdravého životného štýlu

Namiesto bezvýznamného scrollovania na sociálnych sieťach môžu hodinky využívať napríklad na vyššie spomenuté športové činnosti. Presne dokážu sledovať pohybové aktivity, obsahujú krokomer, počítajú spálené kalórie, automaticky merajú srdcový tep a taktiež sledujú úroveň stresu dieťaťa.

Slovenské smart hodinky pre deti CARNEO dozerajú aj kvalitu spánku či podporujú produktivitu a zodpovednosť vďaka funkcii rozvrh hodín. Dieťa si ich nemusí skladať ani v prostredí, kde je zvýšená vlhkosť alebo prašnosť. Spoľahlivo odolajú čiastočkám prachu i kvapkám vody, vďaka certifikátu vodeodolnosti IP67.

A čo hovoríte na smart hodinky teraz? Treba si uvedomiť, že nejde o záležitosť, ktorá má za cieľ deti udržiavať nonstop pred obrazovkou, práve naopak. Využijú ich len na to, čo skutočne potrebujú bez zbytočného rozptyľovania sa.