Nechcete, aby sa smart hodinky pri nabíjaní poškodili? Nerobte tieto chyby.

Nabíjanie inteligentných hodiniek je činnosť, ktorú pravdepodobne vykonávate automaticky. Keď vidíte, že batéria dochádza, jednoducho použijete nabíjačku a necháte hodinky, nech sa znova nabijú.

čierne smart fitness hodinky pod fialovým svetlom

 

Preto vás možno prekvapí informácia, že samotný proces nabíjania má na životnosť batérie výrazný vplyv. Aby ste batériu nabíjaním zbytočne nepoškodzovali, dodržujte nasledujúce pravidlá. 

Kedy začať nabíjať inteligentné hodinky

Siahate po nabíjačke až v okamihu, keď sa ozve upozornenie na slabú batériu alebo keď sa hodinky vypnú, a potom ich necháte nabiť na 100 %? Prispievate tým k rýchlejšiemu opotrebovaniu batérie

 

Ak chcete nabíjať správne, dbajte na to, aby batéria neklesla pod 20 %. Najlepšie je pripraviť nabíjačku už vtedy, keď smart hodinky ukazujú 30 %. Nabíjanie ukončujte v momente, keď je batéria nabitá na 90 %. 

Najvhodnejšie pre batériu teda je, keď sa hodnota jej nabitia pohybuje medzi 20 a 80 %.

čierne fitness hodinky Carneo

zdroj: https://www.carneo.sk/smart-hodinky/smart-hodinky-carneo-heiloo-hr--2nd-gen-cierne/ 

Časté chyby, ktorých by ste sa mali vyvarovať 

Pokiaľ chcete, aby bola životnosť batérie čo najdlhšia, musíte urobiť viac než len dodržiavať pravidlá správneho nabíjania. Mnoho chýb, ktoré batérii neprospievajú, zrejme za chyby ani nepovažujete. 

 

Jednou z nich je opakované zapájanie a odpájanie hodiniek z nabíjačky, ktoré pre batériu predstavuje obrovskú záťaž. Časté je aj používanie lacných nabíjačiek. Tie neposkytujú batérii dostatočnú ochranu pred prebitím ani prehriatím. 

 

Na batériu negatívne vplývajú aj príliš vysoké a nízke teploty. Nesvedčí jej ani využívanie hodiniek počas nabíjania. Obe tieto činnosti zvyšujú teplotu hodiniek a tá rýchlo dosiahne hodnotu, ktorá zapríčiňuje skrátenie životnosti batérie. 

 

Poslednou chybou je celonočné nabíjanie. Ak si myslíte, že po dosiahnutí 100 % sa nabíjanie ukončí samo, nemýlite sa. Batéria však po chvíli klesne na 99 % a nabíjanie začne odznova. Tento cyklus zapínania a vypínania nabíjania sa stále opakuje a pre batériu je mimoriadne ničivý. 

 

Mýty týkajúce sa starostlivosti o batériu sú v spoločnosti hojne rozšírené. Keďže už ale poznáte zásady, ktoré sú pre dobrú kondíciu batérie v smart hodinkách kľúčové, môžete sa o ňu starať tak, aby vám slúžila spoľahlivo a dlho.